ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10704347
*
nr 1070 4347
Spegel
1800-tal, 67x41
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 20:56:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 18:57:25
1
100 kr
21/11 18:13:49
2
150 kr
21/11 20:51:35
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1070 4347
Spegel
1800-tal, 67x41
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 18:57:25 | 1 | 100 kr |
21/11 18:13:49 | 2 | 150 kr |
21/11 20:51:35 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.